Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

08 stycznia 2020
Witam,     W trakcie prowadzenie jednej ze spraw dotyczącej właśnie władzy rodzicielskiej natknęłam się na
09 maja 2018
Co to jest pozew?        Dzisiaj postanowiłam zacząć od tematu, który wydaje się istotny dla
kancelariamf, adwokat, adwokat reda, prawnik reda, pozew, adwokat gdańsk, adwokat reda, adwokat trojmiasto

Czy czwarta z kolei umowa powinna być zawarta na stałe czy trzeba spełnić jeszcze jakieś warunki?

Witam,

      Co do zasady,  umowę o pracę na czas określony można podpisać maksymalnie trzykrotnie, a łączny czas ich trwania nie może przekroczyć 33 miesięcy.

       Jednakże zasady te nie znajdą zastosowania przy umowie o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa nieobecnego pracownika. Oznacza to, że w przypadku takiej umowy zatrudnienie może być dłuższe niż 33 miesiące, a umów może być więcej niż 3. Jest to tak zwana umowa obiektywnie uzasadniona,  która nigdy nie przekształci się w umowę o pracę na czas nieokreślony. Podobnymi umowami są także: umowa w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym i umowa w celu wykonywania pracy przez okres kadencji. W sytuacji zawarcia tych umów  pracodawca musi wykazać obiektywne przyczyny leżące po jego stronie, które uzasadniają zawarcie takich umów oraz  zawarcie tych umów, w danym przypadku służy zaspokojeniu rzeczywistego, okresowego zapotrzebowania i jest niezbędne w tym zakresie w świetle wszystkich okoliczności zawarcia umowy. Należy też zwrócić uwagę, że np. 10-letnia umowa o pracę na zastępstwo z pewnością może zostać uznana za umowę zawartą z obejściem prawa,  co doprowadzi do uznania zatrudnienia za zatrudnienie bezterminowe. Zatem w treści umowy na zastępstwo koniecznie muszą zostać określone cele, okoliczności i przyczyny zawarcia takiej a nie innej umowy.
      Konsekwencją powyższego jest to, że podpisując umowę tego typu pracownik wyraża zgodę na odstępstwa od przyjętych limitów zawierania umów na czas określony. Zatem zgoda na takie warunki następuje za porozumieniem stron. Możliwe jest więc podpisanie więcej niż 3 takich umów, a pracodawca nie ma musi przekształcić takiej umowy na umowę na czas nieokreślony.

       Podsumowując, nie każda umowa o pracę na czas określony przekształci się w umowę na czas nieokreślony. Nawet po spełnieniu warunków limitu 33 miesięcy lub/i 3 umów na czas określony. Wszystko zależy od rodzaju i warunków umowy.

Zapraszam do kontaktu z Kancelarią.

Pozdrawiam Adwokat Marta Fundowicz

 

prawo pracy, sprawy pracownicze, umowa o pracę
26 lutego 2018
kancelariamf, adwokat reda, adwokat, prawnik reda, pozew

Copyright by Kancelaria MF

Created with WebWaveCMS

Kontakt:

KancelariaMF

Adwokat Marta Fundowicz

ul. Obwodowa 31A/D10a

84-240 Reda

e-mail: kancelariamf.pomorskie@gmail.com

tel. +48 799 176 038