Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

08 stycznia 2020
Witam,     W trakcie prowadzenie jednej ze spraw dotyczącej właśnie władzy rodzicielskiej natknęłam się na
09 maja 2018
Co to jest pozew?        Dzisiaj postanowiłam zacząć od tematu, który wydaje się istotny dla
kancelariamf, adwokat, adwokat reda, prawnik reda, pozew, adwokat gdańsk, adwokat reda, adwokat trojmiasto

Oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza.

 

Pytanie: Do kiedy można złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza?

 

Odpowiedź: Oświadczenie o przyjęciu spadku powinno zostać złożone w terminie 6 miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule powołania do spadku.

     Oświadczenie takie można złożyć przed sądem spadku albo u notariusza. Termin do złożenia takiego oświadczenia należy do tzw. terminów zawitych.  Oznacza to tyle, że po jego upływie  uprawnienie spadkobiercy do złożenia takiego oświadczenia wygasa. Termin ten nie może również zostać przywrócony. Jednakże bieg tego terminu dla każdego spadkobiercy  rozpoczyna się w różnym czasie, w zależności od jego indywidualnej sytuacji. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z dniem, w którym spadkobierca dowiedział się o powołaniu do spadku, czyli w większości przypadków, na podstawie łączącego spadkodawcę i spadkobiercę stosunku pokrewieństwa, wraz z dniem śmierci spadkodawcy. Innym przykładem rozpoczęcia biegu terminu do złożenia oświadczenia o przyjęciu spadku i sposobie jego przyjęcia jest dzień, zgodnie z którym spadkobierca miałby być powołany do spadku.
     Podsumowując, na złożenie oświadczenia o przyjęciu spadku spadkobierca ma 6 miesięcy od dnia, w którym dowiedział się o tytule swego powołania do spadku.

Zapraszam do kontaktu z Kancelarią.

Pozdrawiam

Adwokat Marta Fundowicz

 

spadek, przyjęcie spadku, sprawy spadkowe
05 marca 2018
kancelariamf, adwokat reda, adwokat, prawnik reda, pozew

Copyright by Kancelaria MF

Created with WebWaveCMS

Kontakt:

KancelariaMF

Adwokat Marta Fundowicz

ul. Obwodowa 31A/D10a

84-240 Reda

e-mail: kancelariamf.pomorskie@gmail.com

tel. +48 799 176 038