Copyright by Kancelaria MF

Created with WebWaveCMS

      ul. Obwodowa 31A/D10a  

           84-240 Reda     

           NIP:  5882253704           

           REGON: 368112774

 

KancelariaMF Adwokat Marta Fundowicz LOGO

 

kancelariamf, adwokat, adwokat reda, prawnik reda, pozew

"Prawnicy mówią językiem paragrafów,

ale prawdziwa sprawiedliwość

musi być zrozumiała dla każdego."

kancelariamf, adwokat, adwokat reda, prawnik reda, pozew, adwokat gdańsk, adwokat reda, adwokat trojmiasto

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

08 stycznia 2020
Witam,     W trakcie prowadzenie jednej ze spraw dotyczącej właśnie władzy rodzicielskiej natknęłam się na
09 maja 2018
Co to jest pozew?      Dzisiaj postanowiłam zacząć od tematu, który wydaje się istotny dla

Czy sąd orzeknie rozwód, jeżeli mąż się nie stawi na rozprawę?

Pytanie: Czy sąd orzeknie rozwód, jeżeli mąż nie zgłosi się na sprawę rozwodową? Rozwód jest bez orzekania o winie.

Odpowiedź: Co do zasady rozprawa w sprawie rozwodowej przeprowadzana jest bez względu na stawiennictwo stron. Zatem Sąd będzie procedować  i ma prawo wydać wyrok w przypadku braku aktywności stron postępowania.

     Od tej zasady istnieją jednak pewne wyjątki. Jeden  z nich stanowi nieusprawiedliwiona nieobecność powoda na pierwszym posiedzeniu sądowym w sprawie rozwodowej. W takim wypadku dojdzie do zawieszenia postępowania. Może ono zostać podjęte dopiero na wniosek powoda, złożony nie wcześniej niż trzy miesiące od dnia zawieszenia. Jeśli natomiast powód w ogóle nie złoży wniosku o podjęcie zawieszonego postępowania w ciągu jednego roku od dnia zawieszenia, dojdzie do umorzenia całego postępowania w sprawie. W przypadku nieobecności pozwanego nie dochodzi do zawieszenia postępowania.

     Jeśli pozwany nie stawił się, nie żądał przeprowadzenia rozprawy podczas jego nieobecności, ani też nie ustosunkował się merytorycznie do żądań pozwu, to w takiej sytuacji może zapaść wyrok zaoczny. Sąd rozwodowy powinien jednak zarządzić przeprowadzenie  postępowania dowodowego. Jeżeli jednak strona wezwana do osobistego stawiennictwa nie stawi się bez usprawiedliwionych powodów na posiedzenie, to Sąd może skazać ją na grzywnę. Nie może jednak nakazać przymusowego doprowadzenia takiej osoby.

    Podsumowując, jeżeli mąż jest pozwanym i się nie stawi na rozprawę, to Sąd, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego może wydać wyrok zaoczny bez udziału męża.

Zapraszam do kontaktu z Kancelarią.

Pozdrawiam Adwokat Marta Fundowicz

 

 

KancelariaMF, Adwokat  Reda, adwokat Marta Fundowicz, rozwód
23 lutego 2018
kancelariamf, adwokat reda, adwokat, prawnik reda, pozew

płatność wzór pozwu

Wzór pozwu o zapłatę z omówieniem