Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

09 maja 2018
Co to jest pozew?        Dzisiaj postanowiłam zacząć od tematu, który wydaje się istotny dla
25 kwietnia 2018
         Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. – Kodeks cywilny (Dz. U.
kancelariamf, adwokat, adwokat reda, prawnik reda, pozew, adwokat gdańsk, adwokat reda, adwokat trojmiasto

Pracowałem na umowę zlecenie, jednak do tej pory nie otrzymałem świadectwa pracy.  Napisałem list polecony o jego przesłanie, ale nie dostałem odpowiedzi. Co mam zrobić, bo nie reagują na nic?

Witam,

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, iż świadectwo pracy, zgodnie z przepisami Kodeksu pracy, wydawane jest jedynie pracownikom zatrudnionym na umowie o pracę. Osoby pracujące na umowie zlecenie nie są pracownikami, zatem nie wydaje się dla nich świadectwa pracy. Nie ma bowiem do tego podstawy prawnej. Mimo zmian prawnych upodabniających niejako umowę zlecenia do umowy o pracę, różnice w obowiązkach stron jednak pozostają. Obowiązek wydania świadectwa pracy jest jedną z nich. Podsumowując, przy umowie zlecenia, jeżeli została ona prawidłowo wykonana i opłacona, nie może się Pan domagać wydania świadectwa pracy, gdyż nie ma podstawy prawnej, która nakładałaby na zleceniodawcę obowiązek jego wydania.

Zapraszam do kontaktu z Kancelarią.

Pozdrawiam Adwokat Marta Fundowicz

 

Zajęcie komornicze zwrotu z podatku dochodowego
28 marca 2018
kancelariamf, adwokat reda, adwokat, prawnik reda, pozew

Copyright by Kancelaria MF

Created with WebWaveCMS

Kontakt:

KancelariaMF

Adwokat Marta Fundowicz

ul. Obwodowa 31A/D10a

84-240 Reda

e-mail: kancelariamf.pomorskie@gmail.com

tel. +48 799 176 038