Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

08 stycznia 2020
Witam,     W trakcie prowadzenie jednej ze spraw dotyczącej właśnie władzy rodzicielskiej natknęłam się na
09 maja 2018
Co to jest pozew?        Dzisiaj postanowiłam zacząć od tematu, który wydaje się istotny dla
kancelariamf, adwokat, adwokat reda, prawnik reda, pozew, adwokat gdańsk, adwokat reda, adwokat trojmiasto

Zajęcie komornicze zwrotu z podatku dochodowego PIT rozlicznego wspólnie z mężem dłużnikiem.

 

Pytanie : W tej chwili mam zajęcie komornicze.  Nie osiągam żadnych dochodów. Jeżeli rozliczę podatek dochodowy razem z mężem to czy zwrot z podatku zostanie zajęty przez komornika?

 

Odpowiedź: Co do zasady, jeżeli wierzyciel zwróci się do komornika z wnioskiem o zajęcie wierzytelności z tytułu nadpłaty lub zwrotu podatku, to takie zajęcie będzie możliwe. Egzekucja z tej wierzytelności jest dokonywana przez komornika sądowego poprzez jej zajęcie. Odbywa się to w ten sposób, że komornik wysyła do naczelnika właściwego urzędu skarbowego wezwanie do potrącania zajętej wierzytelności dłużnika i przekazywania jej na rachunek bankowy komornika. Naczelnik właściwego urzędu skarbowego musi takie wezwanie wykonać. Chwilą samego zajęcia jest moment doręczenia wezwania urzędowi skarbowemu.  

     Podsumowując, jeżeli wierzyciel wystąpił o zajęcie wierzytelności z tytułu nadpłaty lub zwrotu podatku to środki te zostaną zajęte, ale tylko w tym przypadku.

Zapraszam do kontaktu z Kancelarią.

Pozdrawiam Adwokat Marta Fundowicz

 

Zajęcie komornicze zwrotu z podatku dochodowego
14 marca 2018
kancelariamf, adwokat reda, adwokat, prawnik reda, pozew

Copyright by Kancelaria MF

Created with WebWaveCMS

Kontakt:

KancelariaMF

Adwokat Marta Fundowicz

ul. Obwodowa 31A/D10a

84-240 Reda

e-mail: kancelariamf.pomorskie@gmail.com

tel. +48 799 176 038